top of page

                                                                    Шановні батьки!

                                                   

    Відмовляючись від щеплення вашої дитини ви ризикуєте не тільки її здоров’ям, а й здоров’ям інших дітей.

                                                                         

                                                                           Адміністрація ЗДО №6 «Дивокрай»          

 

 

                           

24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Що таке вакцинація?

 Вакцинація — це найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби. В основному, вакцини вводяться в організм у вигляді уколу (ін’єкції). Деякі вакцини, наприклад, „жива” вакцина проти поліомієліту (ОПВ) — у вигляді крапель у рот (орально). Також „живі” вакцини можуть вводитися інтраназальним шляхом (у вигляді спрею в ніс), як вакцина проти грипу, що використовується в США (в Україні цей тип вакцини проти грипу на момент випуску брошури не застосовувався).

Чому для дитини важливо робити щеплення?

Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі — смерть. Вакцинація захищає вашу дитину від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням — у випадку інфікування. Загартовування, добре харчування важливі для здоров’я дитини, але, на жаль, вони не захищають від інфекційних хвороб. Ніщо не зможе захистити вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за вакцинацію. Альтернатив вакцинації немає.

Дитина, яка не отримала щеплення, наражається на великий ризик захворіти й отримати ускладнення. Зокрема, у таких дітей при зараженні гепатитом В розвивається хронічний гепатит В, який призводить до розвитку цирозу і раку печінки. У дітей до 1 року туберкульоз протікає у вигляді генералізованої форми — з ураженням печінки, нирок, кісток. Часто він викликає ураження мозкових оболонок — туберкульозний менінгіт.

Гемофільна паличка (Хіб-інфекція) у дітей перших років життя, яким не робили щеплення, призводить до розвитку пневмонії (запалення легенів), гнійного менінгіту (запалення оболонок мозку), сепсису („зараження” крові), епіглотиту (запалення надгортанника, що призводить до задухи) і отиту (запалення середнього вуха), гнійного артриту (запалення суглобів), гнійного остеомієліту (запалення кістки).

Щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти понад 2,5 млн дитячих життів. Вакцинація попереджає розповсюдження інфекційних захворювань. Завдяки їй у світі було викоренено натуральну віспу, у багатьох країнах — правець новонароджених.

Чому важливо, щоб більшість дітей були вакциновані?

Якщо 90–95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не пошириться територією країни, навіть якщо буде завезене з іншої держави. Такий імунітет називається „колективним”.

Колективний імунітет захищає дітей, котрим не можна проводити вакцинацію через постійні чи тимчасові протипоказання (дізнатися про протипоказання можна у розділі „Підготовка до щеплення і нагляд після вакцинації”). А також дітей, котрі ще не отримали щеплень проти конкретних захворювань, оскільки не досягли віку, в якому вони проводяться. Наприклад, в Україні ваша дитина отримує щеплення проти кашлюка, починаючи з тримісячного віку. До цього моменту вона захищена від інфекції завдяки колективному імунітету.

Колективний імунітет може бути сформовано лише в результаті охоплення вакцинацією понад 95% населення.

Адреса:

м.Запоріжжя,вул. Якова Новицького,4А

Телефони закладу:

226-23-11

226-23-13

Графік роботи:

щодня: з 7.00 до 17.30

Вихідні:

   субота, неділя

bottom of page